Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Impas ws. brexitu. Parlament Europejski obwinia Wielką Brytanię

AS 17:16 12 września 2019
Public Domain Pictures
Parlament Europejski zrzuca winę na Wielką Brytanię za impas w negocjacjach dotyczących brexitu i spodziewane wyjście tego kraju z Unii bez porozumienia. Przewodniczący PE David Sassoli powiedział, że deputowani przygotowują rezolucję w tej sprawie, która ma być głosowania na sesji plenarnej w przyszłym tygodniu.

David Sassoli powiedział, że Wielka Brytania do tej pory nie przedstawiła żadnych propozycji przełamania impasu. Jedyne, do czego się ograniczyła, a na co "27" nie chce się zgodzić, to żądanie usunięcia specjalnego mechanizmu w umowie o wyjściu, który ma gwarantować, że po brexicie nie będzie kontroli na granicy irlandzkiej, a Wielka Brytania pozostanie na jakiś czas w unii celnej.

- Jeśli dojdzie do brexitu bez porozumienia, będzie to wyłącznie wina Wielkiej Brytanii - powiedział szef europarlamentu. Te słowa mają się znaleźć w rezolucji, która zostanie przyjęta w przyszłym tygodniu. W dokumencie jest też żądanie zagwarantowania praw Europejczyków i oczekiwanie, że Brytyjczycy wywiążą się ze wszystkich zobowiązań finansowych.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze