Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Imigranci zeszli z pokładu żaglowca na Lampedusie. "Zlekceważyli prawo i zakazy. Ten incydent był atakiem na rząd włoski"

PR 8:46 7 lipca 2019
flickr
W nocy 36 migrantów z żaglowca Alex włoskiej organizacji pozarządowej Mediterranea po 8 godzinach oczekiwania na nabrzeżu portu w Lampedusie zeszli na ląd. Statek został skonfiskowany, a kapitanowi postawiono zarzuty wspierania nielegalnej migracji.

10 czerwca jednostka wzięła na pokład migrantów z pontonu w libijskiej strefie ratunkowej. Mimo że władze libijskie poleciły przewieźć ich do Trypolisu, statek popłynął w kierunku Lampedusy, gdzie znajdował się od ponad dwóch tygodni.

Kapitan zlekceważył polecenie włoskiego rządu, by wysadzić migrantów w Libii lub Tunezji. Następnie popłynął w kierunku Lampedusy i odmówił zawinięcia na Maltę, której władze zgodziły się przyjąć migrantów. Wczoraj o 17.00 "Alex" mimo zakazu wpłynął do portu na Lampedusie. 

Szef włoskiego MSW Matteo Salvini powiedział, że załoga żaglowca wyświadczyła pomoc gangom przemytników ludzi: "Zlekceważyli prawo i zakazy. Już dawno dotarliby na Maltę. Ten incydent był atakiem na rząd woski i ministerstwo spraw wewnętrznych”. 

Niemiecki statek Alan Kurdi z migrantami, który chciał mimo zakazu wpłynąć do portu na Lampedusie,
popłynął na Maltę.

 

Czytaj także:

Statek z imigrantami zacumował przy włoskiej wyspie Lampedusa. Kapitan zatrzymana

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze