Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW: w weekend ocieplenie, chłód utrzyma się na południu i krańcach wschodnich

mm 8:36 13 lutego 2021
H. Moore/Unsplash
Weekend w kraju przynosi delikatne ocieplenie. Chłód utrzyma się na południu i krańcach wschodnich. Warunki do jazdy na nartach nie będą najgorsze, choć będzie wiało i sypało śniegiem, więc warto zabrać gogle i dobrze się ubrać – powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

Sobota i niedziela przyniosą delikatne ocieplenie zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Pogoda będzie zmienna: raz słońce, raz śnieg. – Chłód utrzyma się w weekend na krańcach wschodnich i na południu kraju – wyjaśnił Barczyk.

Śnieg będzie padać przelotnie, ale będzie mu towarzyszył umiarkowany i porywisty wiatr. – Miejscami w górach może być trochę mniej komfortowo – powiedział Barczyk. Im bardziej na wschód, tym wiatr będzie silniejszy.

Mróz w regionach podgórskich utrzyma się w nocy z soboty na niedzielę. – Temperatura może tam spadać nadal poniżej -10 st. C. Lokalnie może sięgać -15, -17 stopni C – wskazał synoptyk.

Jutro śnieg nadal popada w górach, ale więcej będzie go na Podlasiu i Warmii i Mazurach. W całym kraju będzie umiarkowany, porywisty wiatr, w górach nieco słabszy. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne, zwłaszcza na wschodzie.

Na północy ma być dość ciepło. Temperatura będzie sięgać od -2 do 2 stopni C. Południowa Polska w zasięgu mroźnej zimy. W górach temperatura poniżej -10 stopni C, na terenach wyżynnych -5 stopni C.

Warunki do jazdy nie będą najgorsze, choć wiatr będzie porywisty, będzie padać śnieg. – Warto mieć gogle, dobrze się ubrać, cieszyć się tym, że jest zima i korzystać ze stoku – powiedział synoptyk.

 

Źródło: PAP, IMGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze