Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW ostrzega: tak gorąco jeszcze nie było

ASy 9:57 9 sierpnia 2020
Temperatura będzie przekraczać 31 stopni CelsjuszaPixabay.com
Wczoraj w Słubicach w Lubuskiem odnotowano najwyższą w Polsce temperaturę od początku lata. Termometry wskazywały tam 35 stopni Celsjusza - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. To najwyższa zarejestrowana dotąd temperatura tego lata na terenie Polski. 

Do końca dnia w całym kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed upałami. Temperatura będzie przekraczać 31 stopni Celsjusza.

Większość kraju znajduje się obecnie w strefie czerwonego alertu pogodowego, pierwszy stopień ostrzeżenia otrzymało Podlasie, północna część województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego mogą spodziewać się burz.

Jak informuje IMGW, Polska pozostanie pod wpływem słabnącego wyżu z centrum nad Łotwą i Estonią. Przewiduje się powolny spadek ciśnienia.

W całym kraju spodziewane jest małe i umiarkowane zachmurzenie, miejscami wzrastające do dużego. Lokalnie mieszkańcy mogą spodziewać się przelotnego deszczu i burz, także z gradem.

Dziś rano wydano również ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz. Prognozuje się opady do 39mm z porywami wiatru do 90km/h.

 

Źródło: IMGW, polskieradio24.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze