Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW ostrzega: krupy śnieżne na Pomorzu i ulewy na południowym-wschodzie kraju

AN 7:31 7 września 2020
Intensywne opady deszczu mogą wystąpić w południowo-wschodniej części kraju.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w południowo-wschodniej części kraju, które mogą wystąpić w poniedziałek. Na Pomorzu możliwe wystąpienie krupy śnieżnej.

Na Pomorzu IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwa krupa śnieżna lub lodowa.

Na południowym wschodzie kraju (woj. podkarpackie, częściowo lubelskie, małopolskie, śląskie) spodziewać się należy wystąpienie  opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 25 mm do 35 mm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW wydał również ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia. W związku z prognozowanymi i występującymi intensywnymi opadami deszczu na rzekach woj. małopolskiego i części śląskiego spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczeń stanów ostrzegawczych. "W zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia" – czytamy w komunikacie instytutu.

Ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia wydano natomiast dla Podkarpacia. W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. "W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych" – przestrzegł IMGW.

 

Źródło: IAR/Twitter/PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze