Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ile nam są winni Niemcy za II wojnę światową? Minister Błaszczak podaje kwotę!

sm 19:41 2 września 2017
Fot. Gazeta Polska
- Dziś, kiedy mamy wolne państwo, upominamy się o naprawę krzywd, które wyrządzili Niemcy napadając na Polskę - mówił dzisiaj szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas spotkania środowisk Radia Maryja i TV Trwam. I dodał ile Niemcy winne są Polsce: - Same straty materialne wynoszą blisko bilion amerykańskich dolarów. Przecież straty ludzkie są olbrzymie".

Podczas spotkania ze słuchaczami i widzami TV Trwam, minister Błaszczak podkreślił, że "dziś, kiedy mamy wolne państwo, upominamy się o naprawę krzywd, mówimy o tym głośno o tym, jakie krzywdy wyrządzili Niemcy napadając na Polskę. Mówimy o tym głośno i stanowczo - podkreślił.

I dodał: "I choć wielu się to nie podoba, jesteśmy konsekwentni. Same straty materialne wynoszą blisko bilion amerykańskich dolarów, same straty materialne. Przecież straty ludzkie są olbrzymie". 

Szef MSWiA kontynuował: "Popatrzmy na to, co dzieje się teraz, kiedy rząd PiS przywraca sprawiedliwość odnośnie emerytur oprawców, tych, którzy służyli w aparacie opresji - mówił. - Słyszymy, że funkcjonariusze SB nie będą mogli przeżyć za przeciętną emeryturę, którą otrzymują Polki i Polacy - dodał.

Zdaniem Błaszczaka funkcjonariusze SB "nie będą mogli przeżyć za przeciętną emeryturę", ponieważ - jak wskazywał - są przyzwyczajeni do przywilejów, jakie mieli w PRL-u i III RP. - Ale z tym już koniec, wszyscy są równi wobec prawa. Taka jest właśnie wolna Polska, jest sprawiedliwa i jest solidarna - zaznaczył.

Źródło: TV Trwam

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze