Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

I stało się! Będzie amerykańska baza w Polsce. A od 1 marca działa już specjalna baza dronów!

sm 8:39 14 marca 2019
To już pewne. Fort Trump będzie w Polsce. Od 1 marca została już otworzona specjalna baza bezzałogowych statków powietrznych w Mirosławcu. Czuwa nad nią wraz z Amerykanami 52 Oddział Ekspedycyjny Grupy Operacyjnej. Informację podał amerykański serwis popularmechanics.com.

Przywódcy wyższego szczebla Pentagonu ujawnili, że postępy w planie budowy amerykańskiej bazy lotniczej w Polsce ruszyły pełną parą. Negocjatorzy Departamentu Stanu pracują już nad detalami. Polsko - amerykańskie porozumienie końcowe jest już prawie gotowe - powiedziała zastępująca sekretarza obrony ds. Bezpieczeństwa Międzynarodowego Kathryn Wheelbarger. „Zostało nam jeszcze prawdopodobnie sześć miesięcy ”, powiedziała.

Amerykański generał dowodzenia Curtis Scaparrotti zauważył, że „potrzebne będą kolejne dwa do trzech lat, zanim będziemy mieli do czynienia z rzeczywistą bazą". 

Z kolei już od 1 marca zaczęło działać specjalne lotnisko dla bezzałogowych statków powietrznych czyli dronów w Mirosławcu. Generał Greg Semmel, asystent Gwardii Narodowej powiedział, że instalacja bazy dronów w Polsce zwiększa bezpieczeństwo Europy. 

Fort Trump to dla Polski nie tylko dobry biznes, ale i mocne pokazanie Rosji, że nie pozwolimy na jej ambicje militarne, które co rusz przez usta Putina wychodzą. Amerykańska baza w Polsce całkowicie zmieni obecną dynamikę, będziemy mieć pod kontrolą rosyjskie ambicje. 

I co najważniejsze: Polska będzie bardzo mocnym graczem na arenie międzynarodowej, tym bardziej europejskiej.

 

Źródło: popularmechanics.com

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze