Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hymn Polski i "Oda do Radości" emitowane na przemian. Dziennikarze Radiowej "Jedynki" protestują

dmc 17:02 1 stycznia 2016
Siedziba Polskiego Radia w WarszawieFLICKR/GROTOS/CC BY 2.0
Jak poinformowała "Rzeczpospolita", od rana 1 stycznia dziennikarze Radiowej "Jedynki" symbolicznie protestują przeciwko nowej ustawie medialnej, którą wczoraj zatwierdził Senat. Rozgłośna emituje przed serwisem informacyjnym "Mazurka Dąbrowskiego" i "Odę do Radości". Protest poparła już "Gazeta Wyborcza".

Dyrektor Radiowej "Jedynki" powiedział w rozmowie z "Rz", że protest będzie trwał tak długo, jak to możliwe. "Mazurek Dąbrowskiego" i "Oda do Radości" Beethovena (przyjętą przez Radę Europy i Unię Europejską jako hymn) mają być emitowane na przemian, co godzinę, aż do zakończenia programu. 

Poparcie dla protestu zadeklarowała "Gazeta Wyborcza", która na swoich stronach internetowych pisze, że partia rządząca zawłaszcza polską demokrację. – Dlatego popieramy protest dziennikarzy Programu Pierwszego Polskiego Radia – oświadczył zastępca redaktora naczelnego "GW" Jarosław Kurski. 

Wczoraj Senat bez poprawek zatwierdził tzw. małą ustawę medialną przygotowaną przez PiS. Za jej przyjęciem głosowało 57 senatorów, przeciw - 23, a 2 wstrzymało się od głosu. Nowela zakłada między innymi, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie już miała wpływu na powoływanie członków rad nadzorczych i zarządów publicznych nadawców. CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

Ustawa zawiera także przepisy, zgodnie z którymi z dniem jej wejścia w życie ulegają skróceniu kadencje oraz wygasają mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Nowe organy będą powoływane przez ministra skarbu "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych". Nowela czeka obecnie na podpis prezydenta.

Źródło: telewizjarepublika.pl, onet.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze