Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Huragan Sally atakuje USA. Kieruje się na wybrzeże Zatoki Alabamskiej

ASy 17:00 16 września 2020
Porty, szkoły i przedsiębiorstwa wzdłuż wybrzeża zostały już zamknięteTwitter/One America News
W środę rano Huragan Sally uderzył w Alabama's Gulf Coast jako huragan kategorii 2, rozprzestrzeniając silne wiatry w głąb lądu w całym regionie - poinformował Reuters.

Huragan spowodował rozległe powodzie, w tym w centrum Pensacoli na Florydzie. W niektórych częściach wybrzeża można było zaobserwować wodę sięgającą 90 cm.

Porywy wiatru towarzyszące huraganowi osiągały prędkość 165 km/h, co również spowodowało rozległe zniszczenia. Jak podało Narodowe Centrum Huraganów w raporcie doradczym, wichura stwarza ryzyko zagrażającej życiu powodzi wzdłuż części wybrzeża.
Ponad 430 tys. domów i firm pozostaje obecnie bez prądu w Alabamie i na Florydzie.
Urzędnicy z całego Południa wezwali mieszkańców nisko położonych terenów do schronienia się przed deszczem i wiatrem. W Pensacoli podmuchy wiatru osiągały nawet 130 km/h.


Sally jest osiemnastą w tym roku burzą na Atlantyku i ósmą tropikalną burzą lub huraganem, który uderzył w Stany Zjednoczone.

- Szacuje się, że szkody Sally osiągną od 2 do 3 miliardów dolarów - powiedział Chuck Watson z Enki Research, który śledzi tropikalne burze i modeluje koszt ich uszkodzeń. Szacunki te mogą wzrosnąć, „jeśli najsilniejsze opady wystąpią na lądzie” -dodał.

Porty, szkoły i przedsiębiorstwa wzdłuż wybrzeża zostały już zamknięte.

Firmy energetyczne zamknęły również ponad jedną czwartą amerykańskiego wydobycia ropy i gazu na morzu w Zatoce Meksykańskiej, a niektóre rafinerie wstrzymały lub spowolniły działalność.

Źródło: Reuters, Twitter

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze