Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Huragan Dorian coraz mocniejszy. Wschodnie wybrzeże USA drży

PR 8:41 30 sierpnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Huragan Dorian będący powodem odwołania wizyty prezydenta Trumpa w Polsce, zmierza w kierunku wschodniego wybrzeża USA. Według meteorologów, gdy dotrze do Florydy, będzie potężnym huraganem 4 kategorii.

 

W rejonach, gdzie przewidziane jest uderzenie Doriana ogłoszono stan zagrożenia.

 

Dwa dni temu, huragan ten przeszedł w rejonie Portoryko i Wysp Dziewiczych nie powodując większych zniszczeń. Jego siła jednak rośnie i w tej chwili jest już huraganem drugiej kategorii z wiatrem o prędkości 165 kilometrów na godzinę.

Jego centrum znajduje się 470 kilometrów na południowy wschód od Wysp Bahama. Jeszcze dziś Dorian może stać się huraganem trzeciej a jutro czwartej kategorii. Wówczas będzie mu towarzyszył wiatr o prędkości 200 kilometrów na godzinę.

 

Gubernator Ron DeSantis ogłosił stan zagrożenia na terenie całej Florydy. Podobne deklaracje wydano dla kilkunastu gmin w stanie Georgia. Mieszkańcy zagrożonych terenów wykupują ze sklepów wodę, żywność w puszkach i baterie oraz gromadzą zapasy benzyny.

 

Mieszkańcy przybrzeżnych terenów zabezpieczają swoje posesje workami z piaskiem. Uczelnie i szkoły odwołują zaplanowane na weekend imprezy sportowe i inne zajęcia. W Miami na dziś przełożono koncert grupy The Rolling Stones, który miał się odbyć jutro. 

Według najnowszych prognoz centrum żywiołu dotrze do wybrzeża Florydy w poniedziałek po południu. Prezydent Donald Trump będzie monitorował huragan z prezydenckiego ośrodka wypoczynkowego Camp David, dokąd udaje się dziś po południu.

 

Czytaj także:

Upał, a potem burze i... Ostrzeżenia dla całego kraju!

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze