Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hulajnogi będą traktowane jak rowery!

PR 11:38 7 czerwca 2019
Janusz Jakubowski, flickr.com, creativecommons.org/licenses/by/2.0/ (CC BY 2.0)
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber poinformował o zmianach w prawie dotyczących urządzeń transportu osobistego -"UTO". Hulajnogi będą traktowane jak rowery i będą musiały poruszać się tak jak one, czyli drogami dla rowerów - poinformował. Ale to nie wszystko.

 

Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury (MI) przedstawili w piątek pakiet propozycji ws. uregulowania zasad ruchu urządzeń transportu osobistego (UTO).

- Hulajnogi będą mogły poruszać się po chodnikach tylko wtedy, gdy nie będzie drogi dla rowerów i dopuszczalna prędkość na drodze obok chodnika będzie wyższa niż 30 km na godzinę - powiedział w piątek na konferencji prasowej wiceminister Weber.

- Urządzenia transportu osobistego będą traktowane jak pojazdy - powiedział na konferencji prasowej Weber.

- Zgodnie z nowymi propozycjami, urządzenia transportu osobistego będą pojazdami i będą plasowane w hierarchii podobnie jak rowery - dodał.

Przedstawiciele resortu zaznaczyli, że nie chcą wprowadzać "nadmiernych restrykcji wobec którejkolwiek z grup użytkowników dróg, a jedynie zapewnić wszystkim bezpieczeństwo".

Obecnie w polskim prawie nie ma regulacji, które dotyczą np. hulajnóg elektrycznych, dlatego ich użytkownicy są traktowani jako piesi, którzy powinni korzystać z chodników.

 

Czytaj także:

„Seksedukacja to deprawacja”. W 130 miastach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny

Źródło: twitter, telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze