Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Holandia: kradzieże w muzeum. Celem nazistowskie mundury, hełmy i broń

ASy 21:32 28 października 2020
Muzeum - zdjęcie podglądoweFlickr
W środę rzeczniczka muzeum w Overloon w Holandii poinformowała, że w ostatnich miesiącach z dwóch holenderskich muzeów poświęconych II wojnie światowej skradziono rzadkie nazistowskie hełmy, broń i mundury o łącznej wartości ponad 1,5 mln euro.

Włamania do muzeów w miejscowościach Beek i Ossendrecht spowodowały, że sprawdzane są zabezpieczenia w muzeach poświęconych II wojnie światowej na terenie całego kraju - powiedziała Janneke Kennis, pracownica muzeum w Overloon.

Kennis dodała, że skradziona broń jest tak wyjątkowa, że gdyby została wystawiona na sprzedaż w internecie, natychmiast zostałaby rozpoznana. Jej zdaniem złodzieje byli dobrze przygotowani i wyglądało na to, że zabrali przedmioty zamówione do prywatnych kolekcji:

- Prawdopodobnie zrobili rozeznanie w muzeach, żeby zobaczyć, co jest im potrzebne do włamania. Sporządzili listę i przeprowadzili to w bardzo profesjonalny sposób - powiedziała.

Z muzeum w miejscowości Ossendrecht dwa tygodnie temu ukradziono prawie całą kolekcję, w tym warte setki tysięcy euro mundury SS, sztylety, hełmy, spadochrony czy lornetki.

Muzeum w Overloon zwróciło właścicielom część wypożyczonych przedmiotów, ponieważ w związku z ostatnimi kradzieżami uznano je za zbyt cenne na to, by mogły być wystawiane.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze