Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hit! Grzegorz Schetyna nie zna swojej szóstki!

K.B. 7:34 6 września 2019
fot/Telewizja Republika
Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, miał problemy z wymienieniem programu politycznego własnego ugrupowania, nazywanego „szóstką Schetyny”. Poproszony w trakcie wywiadu o wymienienie poszczególnych jego elementów kilka z nich pomylił, o innych z kolei zapomniał.

W czwartek Grzegorz Schetyna na antenie Radia ZET został poproszony o przypomnienie wyborcom swojego programu. Nie pomylił się w punkcie pierwszym – jak zapewnił, „najważniejsze to akt odnowy demokracji, czyli cały system, który ma spowodować powrót do państwa prawa”.

 

Jako drugi element wymienił służbę zdrowia (która awansowała z 3. na 2. miejsce programu).

Zapytany o trzeci punkt stwierdził, że „to na pewno smog, zmiany klimatyczne, wszystko, co jest związane ze środowiskiem, czystą energią”. W zaprezentowanym w lipcu programie ten punkt został zaprezentowany na końcu.

– Czwarty punkt to jest na pewno szkoła, która musi być dobrze zorganizowana, kwestie podwyżki dla nauczycieli, pomysłu na szkołę – wyliczał Schetyna, przesuwając tym samym temat edukacji z 5. na 4. miejsce.

Piąty punkt? – Powiedziałby o tym wszystkim, co smog, co… o służbie zdrowia bym jeszcze – niepewnie wypowiadał się lider PO. Prowadząca rozmowę dziennikarka zwróciła mu uwagę, że służba zdrowia była już wymieniona w jednym z poprzednich punktów.

– No tak, ale służba zdrowia to kwestie, które… powiedziałbym o onkologii, jako o ważnym punkcie, który bym wyodrębnił, ze względu na to, że dzisiaj rak jest największym mordercą i największym zagrożeniem – stwierdził Schetyna. Wcześniej postulat zmian w onkologii nie pojawiał się jednak jako odrębny punkt "szóstki"

„Szóstkę Schetyny” lider PO zaprezentował w lipcu w czasie Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej. Podczas wystąpienia szef PO podkreślał, że program rządzenia KO "nie będzie tworem politycznym i gabinetowym". 

- Będzie wynikał także, a może przede wszystkim z ludzkich potrzeb, trosk, po prostu z życia; będzie czerpał z pomysłowości i wiedzy obywateli- mówił Schetyna

 

Źródło: Radio Zet, Twitter, Tvp info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze