Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpańska policja aresztowała dziewięciu islamistów

mk 10:12 8 kwietnia 2015
flickr/Contando Estrelas/CC BY-SA 2.0
Hiszpańska policja aresztowała dziewięć osób w operacji przeciwko islamistom w Katalonii na północnym wschodzie Hiszpanii. Wszystkim postawiono m.in. zarzut przynależności do organizacji terrorystycznej – poinformowała lokalna policja.

W różnych miejscach w regionie metropolitalnym Barcelona oraz prowincji Tarragona przeprowadzono około dziesięciu przeszukań.

Jak poinformowała rzeczniczka katalońskiej policji, "aresztowani zostali oskarżeni, poza innymi przestępstwami, o przynależność do organizacji terrorystycznej", głównie do dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS).

W ciągu ostatnich miesięcy policja w Hiszpanii rozbiła kilka komórek, odpowiedzialnych za rekrutację osób gotowych wyjechać w strefy konfliktów w Syrii i Iraku i walczyć tam po stronie IS. Komórki działały na terenie Hiszpanii, w tym zwłaszcza w Ceucie i Melili, enklawach hiszpańskich w Maroku.

Od początku roku policja aresztowała około 30 osób w związku z domniemaną działalnością bojową w ramach wysiłków mających na celu powstrzymanie radykalizacji młodych muzułmanów i zapobieżenie przyłączania się przez nich do dżihadystów w Syrii i Iraku lub atakowania celów w Hiszpanii. Aresztowani to głównie obywatele Hiszpanii, jest również pięciu Marokańczyków.

Według hiszpańskich władz do dżihadystów w Syrii i Iraku przyłączyło się w sumie około stu Hiszpanów, relatywnie niewielu - jak zauważa agencja AFP - w porównaniu z tysiącami obywateli Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.  

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze