Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpańska mafia zmuszała kobiety do prostytucji. Policja rozbiła gang stręczycieli

ds 16:39 19 grudnia 2017
Zatrzymano 11 członków głównej grupy rumuńskich stręczycieli zmuszających kobiety do prostytucji w krajach UE – podała we wtorek komenda główna hiszpańskiej policji. Mafia działała w kilku unijnych państwach. Wykorzystywane kobiety pochodziły z Rumunii.

Akcja, w trakcie której doszło do zatrzymań, była skoordynowana z działaniami organów ścigania Rumunii oraz z Europolem i Eurojustem. Funkcjonariusze uwolnili 13 kobiet zmuszanych do nierządu.

– Akcja funkcjonariuszy doprowadziła do rozbicia najważniejszej w UE rumuńskiej grupy przestępczej trudniącej się seksualnym wykorzystywaniem kobiet – oświadczyła hiszpańska policja. Śledczy stwierdzili, że poza Rumunią i Hiszpanią mafia zmuszała kobiety do prostytucji także na terenie Niemiec, Holandii oraz w Czechach.

Trzech członków mafii, której przewodził gangster o pseudonimie Becu, zostało ujętych w Madrycie, a czterech pozostałych w Marbelli i Oviedo. Szef grupy i trzej jego kompani wpadli w Rumunii. Podczas zatrzymania hiszpańska policja przejęła u członków grupy broń palną, kilka luksusowych pojazdów, a także około 11 tys. euro w gotówce.

Śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego kobiet przez rumuńską mafię ruszyło w listopadzie 2015 r. Już w pierwszych tygodniach udało się ustalić, że działającą w kilku krajach UE grupą kieruje Becu. Inspektorzy prześledzili jego karierę przestępczą, którą rozpoczął w 2000 roku. Odnotowali, że swoje mafijne komórki zaczął instalować poza granicami Rumunii krótko po wejściu tego kraju do UE w 2007 r.

Źródło: IAR, Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze