Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpania zwróciła się o pomoc humanitarną do NATO

M.N. 14:58 25 marca 2020
flaga NATO / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Ministerstwo obrony Hiszpanii zwróciło się do podległego NATO Euroatlantyckiego Centrum Koordynacji Reagowania na Katastrofy (EADRCC) o udzielenie pomocy humanitarnej w celu zwalczania epidemii koronawirusa.

Jak podają hiszpańskie media, powołujące się na źródła w NATO, we wniosku datowanym 23 marca Hiszpania poprosiła o dostarczenie środków ochronnych i medycznych dla szpitali.

Do tej pory tylko Ukraina, nie będąca członkiem NATO, ale znajdująca się w grupie potencjalnych kandydatów, wystąpiła z wnioskiem do Sojuszu o pomoc humanitarną w walce z pandemią.

W piśmie do NATO Hiszpania wyszczególnia, jakie środki medyczne i ochronne pilnie potrzebuje: m.in. 1,5 mln maseczek chirurgicznych, 15 tys. sztuk odzieży ochronnej, pół miliona szybkich testów na Covid-19, 45 tys. respiratorów. Oprócz tego rękawice, termometry, aparaty do mechanicznego wspomagania wentylacji i inne. 

NATO przekazało tę listę pozostałym członkom Sojuszu, aby każdy z nich powiadomił o możliwości udzielenia pomocy.

 

Według źródeł dyplomatycznych, na które powołuje się dziennik "El Pais", jest niezwykle trudne, aby w sytuacji globalnej pandemii członkowie Sojuszu przekazali materiały potrzebne w ich własnych krajach.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze