Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpania: spada liczba zakażeń i zgonów z powodu Covid 19

JD 21:17 13 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/Edward Jenner
Pomiędzy sobotą a niedzielą w Hiszpanii wyraźnie zmalała liczba zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem - wynika z danych służb sanitarnych wspólnot autonomicznych. Władze niektórych regionów zapowiedziały luzowanie obostrzeń epidemicznych.
W sumie podczas ostatniej doby zanotowano 124 zgony na Covid-19 oraz 8 tys. infekcji wirusem SARS-CoV-2. Dobę wcześniej było 135 ofiar śmiertelnych i blisko 11 tys. zakażeń.

Pomimo słabnięcia epidemii wciąż ponad 1000 dobowych infekcji notowanych jest w Andaluzji i Katalonii. W tym drugim regonie zanotowano od soboty najwyższą liczbę zgonów – 42.

W niedzielę ministerstwo zdrowia Hiszpanii nie podało informacji na temat rozwoju epidemii. Z opublikowanych przez resort zdrowia w piątek wieczorem danych wynika, że dotychczas zmarło tam ponad 47,6 tys. osób, a zakaziło się 1,73 mln.

Wraz ze słabnięciem epidemii i zbliżaniem się świąt bożonarodzeniowych w najbliższych dniach restrykcje sanitarne będą stopniowo luzowane w kilku regionach Hiszpanii. W poniedziałek kordon sanitarny przestanie obowiązywać m.in. w aglomeracji Madrytu, a ograniczenia w funkcjonowaniu placówek gastronomicznych - w Asturii, na północy kraju.

Z kolei we wtorek część obostrzeń, w tym m.in. limitów dotyczących działania hoteli i placówek gastronomicznych, zlikwidują władze wspólnoty autonomicznej Andaluzji, na północnym wschodzie.

Jednym z regionów, w którym spodziewane jest dalsze luzowanie restrykcji, jest Andaluzja. Premier rządu tego regionu Juan Manuel Moreno ogłosił w niedzielę, że na terenie tej wspólnoty autonomicznej liczba infekcji osiągnęła właśnie swój szczyt podczas drugiej fali epidemii.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze