Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpania: Sanchez zapowiada znaczne podwyższenie podatków. "Próba ratowania gospodarki"

ASy 11:02 27 października 2020
Sanchez powiedział, że rząd podwoi budżet na infrastrukturę PAP
We wtorek rząd Hiszpanii podał, że planuje podnieść podatki dla dużych firm i zamożnych ludzi, by sfinansować zwiększone wydatki na opiekę społeczną i infrastrukturę w ramach swojego budżetu na 2021 rok.

Rząd lewicy sprecyzował niektóre ze swoich planów po tym, jak już wcześniej w tym miesiącu prognozował gorszy, niż się spodziewano stan koronawirusowej gospodarki.

- Ten budżet nie może być odłożony w czasie. Jest teraz niezbędny dla modernizacji i ożywienia naszej gospodarki - powiedział premier Pedro Sanchez w telewizyjnym oświadczeniu.

Planowe ruchy podatkowe obejmują podniesienie podatków od dużych przedsiębiorstw, podatków dochodowych od osób o wysokich dochodach oraz podniesienie podatku od zysków kapitałowych powyżej 200 000 euro.

Sanchez powiedział, że rząd podwoi budżet na infrastrukturę i podniesie wynagrodzenia oraz emerytury urzędników służby cywilnej o 0,9%, zgodnie z prognozowaną inflacją.

Jeśli rząd mniejszościowy otrzyma wystarczająco dużo głosów by uchwalić go w parlamencie, będzie to pierwszy budżet Hiszpanii od 2018 roku, a pierwszy budżet całoroczny od 2016 roku. W innych latach, z powodu braku większości nastąpiło przesunięcie poprzedniego budżetu.

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze