Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpania: Niemal 50 ofiar śmiertelnych koronawirusa w ciągu doby

DZ 19:44 18 października 2020
Koronawirus w Hiszpanii.PAP
W Hiszpanii pomiędzy sobotą a niedzielą służby medyczne zarejestrowały śmierć 49 osób zakażonych koronawirusem. W tym samym czasie w Portugalii potwierdzono 19 takich zgonów. W obu krajach nastąpił wyraźny wzrost liczby zainfekowanych, zgłaszających się do szpitali.
Choć w niedzielę ministerstwo zdrowia Hiszpanii nie podało danych, dotyczących rozwoju epidemii, to regionalne służby medyczne poinformowały o wyraźnym wzroście liczby hospitalizowanych po zakażeniu koronawirusem. Zjawisko zaobserwowano w dziewięciu z 17 wspólnot autonomicznych tego kraju.

Regionem najbardziej dotkniętym epidemią była podczas ostatniej doby Katalonia, gdzie zanotowano blisko 2,9 tys. nowych infekcji oraz 16 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Katalonia przewodziła również pod względem nowych pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19. Przybyło ich tam 115.

W piątek wieczorem resort zdrowia Hiszpanii szacował łączną liczbę infekcji w całym kraju na 936 560, a zgonów - na 33 775.

Także w Portugalii podczas minionej doby zanotowano wzrost liczby pacjentów na szpitalnych izbach przyjęć. Resort zdrowia zanotował też, iż do niedzielnego popołudnia zajętych było już 70 proc. miejsc na oddziałach intensywnej terapii.

Po raz pierwszy od pięciu dni w Portugalii dynamika dobowych zakażeń koronawirusem spadła poniżej 2 tys. Pomiędzy sobotą a niedzielą liczba nowych infekcji wyniosła 1856, a do szpitali przyjęto 72 zakażone osoby.

Od początku epidemii resort zdrowia Portugalii potwierdził łącznie 99 911 przypadków infekcji i 2181 zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło 19 osób zakażonych koronawirusem.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze