Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpania: był szef wenezuelskiego wywiadu wojskowego zatrzymany

AS 12:11 14 kwietnia 2019
Hugo Carvajal [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
W Hiszpanii zatrzymano byłego szefa wenezuelskiego wywiadu wojskowego Hugo Carvajala. Według Stanów Zjednoczonych posiada on ważne informacje o Nicolasie Maduro.

Hiszpańska policja zatrzymała Hugo Carvajala w piątek na podstawie wydanego przez Stany Zjednoczone nakazu aresztowania dotyczącego zarzutów za przemyt narkotyków. Podczas przesłuchania odrzucił on oskarżenia dotyczące przemytu narkotyków. Odciął się też od powiązań z kolumbijską grupą rebeliancką FARC.

Teraz Stany Zjednoczone mogą sformalizować wniosek o ekstradycje Hugo Carvajala. Departament Sprawiedliwości USA poinformował już w piątek, że zażąda jego ekstradycji w związku z zarzutami o przemyt kokainy. Taki wniosek rozpatrzyłby hiszpański Sąd Najwyższy.

Ponad 50 krajów, w tym Stany Zjednoczone i Polska, za tymczasowego prezydenta Wenezueli uznają lidera tamtejszej opozycji Juana Guaido. Dotychczasowy prezydent Nicolas Maduro odmówił jednak rezygnacji ze stanowiska. Większość Wenezuelczyków zmaga się z ubóstwem. W ubiegłym roku inflacja w kraju sięgnęła ponad miliona procent, a w ciągu trzech lat z kraju uciekło ponad dwa miliony osób. W wielu miejscowościach brakuje prądu.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze