Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hillary Clinton zagwarantowała sobie nominacją prezydencką z Partii Demokratycznej

lml 8:24 7 czerwca 2016
facebook.com/hillaryclinton
Agencja AP poinformowała, że Hillary Clinton zapewniła już sobie nominację z Partii Demokratów do wyborów prezydenckich, zdobywając głosy wystarczającej liczby delegatów. Jednak jej rywal, Bernie Sanders, nie poddaje się.

Z informacji przekazanych przez media wynika, że Hillary Clinton przekroczyła już próg minimum niezbędnego do uzyskania nominacji, czyli 2 383 głosów delegatów. Agencja AP wyliczyła, że Clinton ma zapewnione głosy 1 812 „zwykłych” delegatów oraz 571 superdelegatów. 

Jeśli przypuszczenia mediów się potwierdzą, Hillary Clinton będzie pierwszą kandydatką do urzędu prezydenta, z ramienia jednej z dwóch największych partii w Stanach Zjednoczonych.

Sztab kandydatki do nominacji z Partii Demokratycznej przyjął tę wiadomość z aprobatą, jednak czeka na prawybory w sześciu stanach (Kalifornii, Montanie, New Jersey, Nowym Meksyku, Dakocie Południowej i Dakocie Północnej), które mają odbyć się we wtorek.  

W przedwczorajszych prawyborach w Portoryko, Hillary Clinton po raz kolejny zdeklasowała swojego partyjnego rywala, zdobywając 60 procent głosów, podczas gdy na Bernie Sandersa tylko 30 procent.

Źródło: bbc.com, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze