Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

HGW zakazała organizacji Marszu Niepodległości. Paweł Terlecki odpowiada!

M.N. 17:57 7 listopada 2018
Prezydent Warszawy przedstawiając powody swojej decyzji, na pierwszym miejscu wymieniła bezpieczeństwo. – Stosując taką logikę moglibyśmy powiedzieć, że żaden marsz, parada nie mogłyby się odbyć, bo każdy jest zagrożeniem – powiedział dla Telewizji Republika Paweł Terlecki, radny PiS miasta st. Warszawy. Naszym gościem był również Paweł Lech, radny PO miasta st. Warszawy.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w środę, że podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Nie tak powinno wyglądać świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę - powiedziała.

Przedstawiając powody swojej decyzji, na pierwszym miejscu wymieniła bezpieczeństwo. "Przy obecnych kłopotach policji trudno uwierzyć, że uda się je zapewnić podczas marszu 11 listopada" - powiedziała prezydent. 

– Sam charakter marszu musi łamać prawo, a nie jego uczestnicy. Ten paragraf jest bezprawnie rozszerzany. Prawo mogą złamać tylko osoby fizyczne – tłumaczył na antenie Telewizji Republika Paweł Terlecki, radny PiS miasta st. Warszawy.

– Stosując taką logikę moglibyśmy powiedzieć, że żaden marsz, parada nie mogłaby się odbyć, bo każdy jest zagrożeniem – podkreślił. 

 

Paweł Lech z kolei stwierdził, że obecni organizatorzy nie są w stanie zabezpieczyć tego marszu.

Paweł Terlecki skontrował: Istotą demokracji jest wolność wyrażania swoich poglądów – również w postaci manifestacji oraz marszów.

– Organizatorem jest stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Nie można kogoś nagle pozbawiać, aby był organizatorem – dodał. 

 – Od dwóch lat jest przeznaczone ponad 240 mln złotych na obchodu 100-lecia niepodległości. Mam nadzieje, że te środki pozwolą uczcić godnie to święto – zakończył Lech. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze