Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Henryk Baranowski nowym prezesem PGE?

dcz 15:26 3 marca 2016
WIKIPEDIA/WISTULA/CC BY-SA 3.0
Po wczorajszej dymisji byłego już prezesa Polskiej Grupy Energetycznej Marka Woszczyka, w mediach zaczęły się spekulacje na temat jego następcy. Portal biznesalert.pl wskazuje na Henryka Baranowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Henryk Baranowski urodził się 1 maja 1966 w Poznaniu. Ukończył Wydział Elektryczny Polityki Warszawskiej o specjalizacji elektroenergetycznej.

Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania finansami przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej, zarządzania przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi w warunkach rynku energii na Politechnice Warszawskiej oraz Executive MBA, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management, London Business School and Norwegian School of Economics and Business Administration.

W latach 1990-2001 był związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne, gdzie doszedł do stanowiska dyrektora pionu telekomunikacji i informatyki. Od 2001 do 2006 r. był prezesem zarządu Polskich Sieci Elektroenergetyczne, a następnie – do 2008 r. wiceprezesem spółki PGE Polska Grupa Energetyczna. Współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami związanymi z sektorem energetycznym.

Zasiadał w radach nadzorczych spółek PGE Energia, Polkomtel, PSE-Operator oraz Tel-Energo. Był także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Mówi biegle po angielsku, dobrze po rosyjsku i komunikatywnie po niemiecku. 

Źródło: biznesalert.pl, se.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze