Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hartman bezczelnie zmanipulował zdjęcie z Kaczyńskim. Potem sprostował, ale… „zapach” pozostał. Internauci wściekli

PR 12:38 10 lutego 2019
Wikipedia/ Franciszek Vetulani/ CC BY-SA 3.0
Po tym, jak pojawiła się smutna informacja o śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, internauci chętnie wspominali wybitnego Polaka. Wiele mówiło się także o okolicznościach odwołania jego rządu w 1992 roku. Często pokazywane było zdjęcie autorstwa Andrzeja Hrechorowicza z sejmowego głosowania nad wotum nieufności dla gabinetu Jana Olszewskiego. Postanowił wykorzystać je na swoim profilu na Facebooku Jan Hartman, podpisując całkowicie fałszywym twierdzeniem.

 

Od chwili odejścia Jana Olszewskiego, w mediach społecznościowych często przypominano dwie fotografie Andrzeja Hrechorowicza z pamiętnego głosowania w Sejmie nad odwołaniem rządu nieżyjącego już premiera Jana Olszewskiego.

W czerwcu 1992 r. po tzw. nocy teczek, politycy ówczesnej opozycji wystąpili z wnioskiem o wotum nieufności, umawiając wcześniej możliwe poparcia ze strony różnych klubów parlamentarnych. 

Jedna fotografia przedstawia uradowanego prezydenta Lecha Wałęsę po zakończonym głosowaniu, a druga - prezentująca ławy sejmowe - pokazuje Jarosława Kaczyńskiego, trzymającego rękę w górze na znak głosu przeciwko odwołaniu rządu Olszewskiego. Obok siedzi m.in. ówczesny szef Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Donald Tusk.

Fotografią posłużył się na Facebooku prof. Jan Hartman, zamieszczając jednak całkowicie nieprawdziwy opis fotografii.

- Kaczyński odwołuje "pierwszego niekomunistycznego premiera RP" (PAD) , a zdrajca Tusk staje przy Olszewskim. Zdjęcie-cud.

hartman1

 

W mediach społecznościowych przetoczyła się fala komentarzy na temat niezgodnego z prawdą wpisu Hartmana. 

Sam autor zdjęcia również podkreślił, że na zdjęciu widać Jarosława Kaczyńskiego, głosującego przeciwko odwołaniu rządu Olszewskiego.

 

autor_670

 

Później opis zdjęcia został zmieniony. Za nieprawdziwą informację Hartman nie przeprosił, stwierdził jedynie, że „też się nabrał”.

 

 

hartman2_01

Na temat wpisu Hartmana pojawiło się wiele komentarzy oburzonych internautów.

koment_670

zrzut2_670

(fotografie: zrzuty ekranu Facebook i Twitter)

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze