Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Haniebne przekłamywanie historii i ataki na Polskę (ponownie) w niemieckiej prasie. Tego się nie spodziewasz

PR 7:32 28 lutego 2019
pixabay
Niedawno w mediach pojawiła się informacja o tym, że minister Gliński nie przedłuży umowy dyrektorowi Muzeum Polin, który pełnił tę funkcję od 2014 roku. Florian Hassel w komentarzu "Weto i prawda” w "Sueddeutsche Zeitung” odnosząc się do powyższego faktu, zamieszcza prawdziwie haniebne twierdzenia - jakoby więcej Polaków zdradzało ukrywających się Żydów "polujących" na nich Niemcom, niż ich ukrywało - jednym słowiem SKANDAL.

 

Sama sugestia niemieckiego komentatora, na temat „niezgodności z polityką historyczną PiS” wydaje się w niemieckiej gazecie nie na miejscu.

Dzięki PiS, od lat odkłamywana jest historia, przedstawiana jest prawda o żołnierzach wyklętych, odszukiwane są szczątki polskich bohaterów, mówi się o niełatwych relacjach z Izraelem.

Jednak nie same rozważania na temat polityki historycznej PiS oburzają w tekście Floriana Hassela najbardziej.

Autor twierdzi, że polacy, razem z Niemcami "polowali na Żydów". Wskazuje nawet, że więcej Polaków Żydów zdradzało, niż ratowało.

- W okupowanej Polsce co najmniej 250 tysiącom Żydów udało się uciec przed transportem do niemieckich komór gazowych. Ukryli się w miastach, na wsiach, w lasach. Niemcy rozpoczęli "polowanie na Żydów”, w którym uczestniczyły nie tylko dokonujące mordów oddziały SS, Gestapo, policjanci czy kolejarze, lecz także polska policja pomocnicza, strażacy, partyzanci i mieszkańcy wsi – czytamy w „Sueddeutsche Zeitung”.

-Tysiące Polaków ukrywało i ratowało Żydów, lecz znacznie więcej Polaków zdradzało kryjówki ukrywających się Żydów, często wraz z ich polskimi dobroczyńcami. Nierzadko Polacy sami mordowali swoich żydowskich sąsiadów” – pisze Hassel.

Co ciekawe, wg autora, powodem rzekomego masowego wydawania Żydów, była – prócz antysemityzmu - pazerność.

Szkoda że autror nie wspomina o tym, jak obecnie traktowani są żydzi na terenie Niemiec czy Francji.

 

Źródło: Sueddeutsche Zeitung, wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze