Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Handlowe niedziele w sierpniu. Sprawdź, kiedy zrobisz zakupy

PR 21:42 3 sierpnia 2018
pixabay
W niedzielę, 5 sierpnia sklepy będą otwarte - przypada wtedy pierwsza niedziela miesiąca, czyli handlowa. Kiedy jeszcze będziemy mogli zrobić zakupy w sierpniu?

Zgodnie z wprowadzoną ustawą ograniczającą handel w niedziele, w początkowej fazie, sklepy, mogą być otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Jeszcze w tym roku Polacy będą mogli zrobić zakupy w ostatnią niedzielę sierpnia - 26. oraz w pierwsze i ostatnie niedziele września, października i listopada.

W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę - 9 grudnia. W pozostałe cztery będzie można zrobić zakupy.

Od przyszłego roku, zgodnie z przepisami ograniczającymi handel w niedzielę, sklepy otwarte będą jedynie w jedną, ostatnią niedzielę miesiąca.

Od 1 stycznia 2020 roku ograniczenie handlu będzie jeszcze większe - będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Od 2020 roku handel będzie dozwolony jedynie w: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

 

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze