Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Haga sparaliżowana! Trwa protest rolników przeciwko ekologom. Konwoje traktorów w natarciu [WIDEO]

M.N. 19:35 16 października 2019
zrzut ekranu z serwisu YouTube / De Telegraaf
Holenderska policja zamknęła w środę centrum Hagi, w którym znajdują się budynki rządowe, by uniemożliwić rolnikom protestującym przeciwko przepisom ekologicznym zablokowanie go traktorami. Konwoje traktorów wyruszyły rano najpierw do Utrechtu, a potem do Hagi.

Według anglojęzycznego holenderskiego portalu nltimes.nl ministerstwo obrony użyczyło policji ciężarówek, które zablokowały traktorom dojazd do centrum.

Rolnicy, którzy protestują przeciw przepisom ekologicznym, chcą przede wszystkim dotrzeć do kompleksu budynków Binnenhof - siedziby holenderskiego parlamentu. Wojsko odcięło więc największe drogi dojazdowe.

Farmerzy zablokowali linie tramwajowe, a także uniemożliwili dojazd autobusów do centrum. Premier Holandii Mark Rutte zaapelował, by - zachowali spokój i zastosowali się do instrukcji policjantów - bo w przeciwnym razie zastosowane będą wobec nich przepisy "prawa karnego".

Farmerzy protestują już po raz trzeci od maja, kiedy to sąd uznał, że nie stosują się do europejskich przepisów ekologicznych dotyczących zanieczyszczenia środowiska azotem.

Źródło: IAR, polsatnews.pl, media, Twitter

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze