Grzybowski: w 1920 roku biskupi leżeli krzyżem na Jasnej Górze. Ten cud był wymodlony

Artykuł
Studio Prasowe na antenie Telewizji Republika
TV Republika

Gośćmi Adriana Stankowskiego porannego pasma „Studia Prasowego” byli Jacek Łęski, publicysta TVP, Piotr Grzybowski z tygodnika „Niedziela” oraz Mirosław Skowron z „Super Expressu”.

Goście rozmawiali o wczorajszych obchodach setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz innych spraw z mijającego tygodnia.

Piotr Grzybowski z tygodnika „Niedziela”:

– Pochód rewolucyjny do Polski miał postępować jak najszybciej a Bitwa miała być oficjalnym jego wejściem. Był to element kolonializmu poddania Europie Środkowej i Zachodniej. Praca organiczna Polaków doprowadziła jednak do sukcesu i zwycięstwa wiary, tradycji i religi.

Grzybowski przypomniał, że 27 lipca 1920 roku „biskupi leżeli krzyżem na Jasnej Górze”, z zwycięstwo bitwy „było wymodlone”.

Jacek Łęski:

– Do Polski chciał wkroczyć agresywny duch, który następnie chciał zawłaszczyć cały świat. Była to była agresywna ideologia, którą Lenin przywiózł z Niemiec. Dziś natomiast mamy do czynienia ze znacznie poważniejszą ideologią – skomentował dziennikarz.

Mirosław Skowron z „Super Expressu”:

– Obecne manifestacje osób LGBT to kwestia kilkudziesięciu osób, które angażują się w manifestacje na tle politycznym. Zachodziejemy jako Polska, społeczeństwo zmienia się na progresywne z konserwatywnego.

Jacek Łęski zauważył przy wypowiedzi Skowrona, że nasze państwo wygrało, „bo jego mieszkańcy razem ruszyli, by bronić swojej niepodległości”.

- Bezbożny komunizm nie miał prawa przetrwać na naszym gruncie, ogólna mobilizacja była spowodowana w głównej mierze kościołem i jego przekazem oraz mobilizacją i apelami.

Mirosław Skowron:

- Tę bitwę wygrał Piłsudski, mimo, że był amatorem w sprawach militarnych, w decydującej fazie okazał się wojskowym geniuszem.

Jacek Łęski odniósł się także do sprawy wiceprezydenta Szczecina o złożeniu kwiatów pod pomnikiem radzieckim:

– Mam wrażenie, że celem było tu zminimalizowanie i umniejszenie Bitwie Warszawskiej. Wtedy Polska była bardzo biedna, ponownie jak w dzisiejszych czasach panowała epidemia tyfusa i hiszpanki.

grafika_studio_prasowe_16_08_670

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy