Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas: Zdecydowaliśmy się na bardzo ważny ruch: dopuszczenie ponownego otwarcia szkół dla uczniów klas 1-3

mm 14:48 17 stycznia 2021
Zbigniew Grygal wyraził nadzieję, że po powrocie dzieci do szkół "będziemy mogli otwierać powoli także inne działy naszej gospodarkiflickr.com
Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych, rozmawiał dziś w programie „Polityczna kawa” z red. Tomaszem Sakiewiczem m.in. o tym, na jaką pomoc państwa mogą liczyć polscy przedsiębiorcy.

Zbigniew Gryglas przypomniał o skutkach jesiennej fali pandemii, kiedy zbliżaliśmy się do 30 tys. zachorowań, a wskaźnik śmiertelności także będzie wysoki. - Wciąż grozi nam ta fala, choć dziś wskaźniki są bardziej optymistyczne – powiedział.

Dodał, że dla rządu najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

Wyraził też zrozumienie dla przedsiębiorców. - Rozumiem ich obawy o funkcjonowanie firm, o podstawy egzystencji, ale akcja pomocy przedsiębiorcom jest bezprecedensowa – stwierdził.

– Środki są duże. W zamyśle mają pokryć koszty stałe – dodał.

– Pomagamy przede wszystkim tym branżom, które ucierpiały najmocniej. To lista 45 branż – powiedział Gryglas.

– Chcemy adresować pomoc przede wszystkim do polskich małych i średnich przedsiębiorstw, które są podstawą gospodarki – zauważył. Dodał, że ma nadzieję, iż powrót dzieci to szkół będzie krokiem w kierunku odmrażania innych sektorów.

Zbigniew Gryglas przyjął także, jak się wyraził „z przyjemnością”, zaproszenie red. Sakiewicza do nowego portalu społecznościowego Albicla.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze