Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas: To są takie epokowe projekty, które postawią Polskę w gronie liderów światowych. ZOBACZ o czym mowa

AS 9:00 15 listopada 2018
Telewizja Republika
Gościem Ilony Januszewskiej w poranku Telewizji Republika był poseł Zbigniew Gryglas, który uczestniczy w kongresie ekonomicznym 590 – Polska rozwija się zgodnie z planem rozwoju pana premiera. Jesteśmy w czołówce rozwoju gospodarczego w Europie, dołączyliśmy do krajów wysoko rozwiniętych - ocenił w programie.

– Jest to trzecia edycja tego kongresu 590. Pierwsza edycja 2,5 tysiąca osób, potem 4 tysiące, teraz więcej 4,5 tysiąca na rzecz rozwoju gospodarczego. Czego pan się spodziewa po tym kongresie? - zapytała Ilona Januszewska. 

– Ten kongres urasta do takiego jednego z najbardziej istotnego wydarzenia gospodarczego w kraju. W ubiegłym roku, mam w pamięci bardzo dobre wystąpienie pana premiera Morawieckiego, który mówił o swojej strategii odpowiedzialnego rozwoju. Mówił także o barierach, które stoją na drodze rozwoju gospodarki - powiedział Zbigniew Gryglas. 

– Dzisiaj po roku możemy powiedzieć, że Polska rozwija się zgodnie z planem rozwoju pana premiera. Jesteśmy w czołówce rozwoju gospodarczego w Europie, dołączyliśmy do krajów wysoko rozwiniętych - mówił poseł. 

– Te strategiczne projekty jak Baltic Pipe, przekop Mierzei Wiślanej czy Centralny Port Komunikacyjny to są takie epokowe projekty, które postawią Polskę w gronie liderów światowych - dodawał polityk. 

– Już dzisiaj CPK jest wymieniany w gronie 16 najważniejszych inwestycji lotniczych w najbliższych latach i jest uznawany za taki wizjonerski i bardzo potrzebny projekt - stwierdził gość Telewizji Republika.  

Będę rozmawiał z panem ministrem Gróbarczykiem. Ja skoncentruję się na kwestiach morskiej energetyki wiatrowej - zapowiedział. 

– Ta nowa gałąź polskiego przemysłu jest bardzo obiecująca, bardzo perspektywiczna, to może być taki nowy strategiczny projekt, polska specjalność - ocenił Zbigniew Gryglas. 

– Na pewno będziemy dyskutowali o dalszych ułatwieniach dla przedsiębiorców. Konstytucja biznesu, która weszła w życie parę miesięcy temu poprawiła tę kwestię - powiedział polityk. 

 – Administracja musi także zmienić swoje nastawienie, tak żebyśmy ułatwiali życie naszym przedsiębiorcom, których rola jest nie do przecenienia. To oni tworzą ten potencjał gospodarczy Rzeczpospolitej, który budzi podziw na całym świecie - mówił poseł. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze