Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas o planie dla górnictwa: Chcemy doprowadzić do uzdrowienia tej gałęzi polskiego przemysłu

AS 16:36 19 maja 2020
Telewizja Republika
– Nie możemy dzisiaj odpowiedzialnie powiedzieć, że w 100 procentach zrezygnujemy z węgla. Ten węgiel, jego udział będziemy w naszym miksie energetycznym będziemy starali się zmniejszać, ale ilościowo to będzie ciągle podobny poziom - powiedział w rozmowie z Adrianem Stankowskim w programie Telewizji Republika "Republika po południu" wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.

– Rzeczywiście pod względem epidemicznym mamy na Śląsku taką sytuację, ale wierzę, że sobie z tym poradzimy, natomiast mamy też od wielu lat pewien problem natury gospodarczej, ekonomicznej - mówił Zbigniew Gryglas. 

– Jak zapowiedział pan premier Jacek Sasin, my w ciągu kilku tygodni, do końca czerwca przedstawimy taki plan dla górnictwa. Chcemy ten plan szeroko skonsultować z przedstawicielami związków zawodowych - dodał.

– Chcemy mówić w taki otwarty sposób także o trudnych sprawach. Chcemy doprowadzić do uzdrowienia tej gałęzi polskiego przemysłu, takiego trwałego uzdrowienia, trwałej naprawy - zaznaczył wiceminister.

– Wierzę, że jest to możliwe. Ciągle węgiel jest istotnym paliwem w naszej gospodarce, będzie pełnił jeszcze tę rolę przez wiele lat, chociaż ja osobiście jestem wielkim zwolennikiem odnawialnych źródeł energii - kontynuował polityk.

– Odpowiadam tutaj w ministerstwie za kwestie morskich farm wiatrowych. To jednak jestem realistą i wiem, że chociaż ten udział węgla będzie spadał, to ilościowo będzie ciągle na podobnym poziomie - wyjaśnił.

– Nie możemy dzisiaj odpowiedzialnie powiedzieć, że w 100 procentach zrezygnujemy z węgla. Ten węgiel, jego udział będziemy w naszym miksie energetycznym będziemy starali się zmniejszać, ale ilościowo to będzie ciągle podobny poziom - podkreślił Zbigniew Gryglas. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze