Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas: Larum, które zostało podniesione przez stronę izraelską jest dla mnie nie do zrozumienia!

M.N. 8:34 7 lutego 2018
Telewizja Republika
– Żydzi przez stulecia żyli na naszym terytorium, znaleźli tu azyl. Nasza ziemia była dla nich przyjazna. W okresie straszliwym my jako naród zachowaliśmy się bohatersko – powiedział dla Telewizji Republika Zbigniew Gryglas (Porozumienie).

– Decyzja pana prezydenta o podpisaniu ustawy o IPN jest bardzo mądra i wywarzona. Możemy teraz skutecznie walczyć ze wszelkimi oszczerstwami. Z drugiej strony skierował ją do TK, aby dać czas na rozmowy, dialog i moment do zastanowienia się. Nie rozumiem wszelkich wątpliwości niektórych środowisk względem tej ustawy. Myślę, że powinniśmy być otwarci i wrażliwi na pewne reakcje środowisk żydowskich – powiedział na antenie Telewizji Republika poseł Zbigniew Gryglas.

– To larum, które zostało podniesione przez stronę izraelską jest dla mnie nie do zrozumienia. Państwo polskie przez lata było państwem wolnym, a równocześnie bezwolnym. Nie prowadziliśmy polityki suwerennej na wielu obszarach – podkreślał.

– Żydzi przez stulecia żyli na naszym terytorium, znaleźli tu azyl. Nasza ziemia była dla nich przyjazna. W okresie straszliwym my jako naród zachowaliśmy się bohatersko. Dzisiaj nie możemy mieszać ofiar z katem. Jeżeli ktoś nie ufa świadectwu i relacjom ofiar to niech słucha słów niemieckiego ministra spraw zagranicznych. Powiedział, że to Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holokaust – mówił.

– Dotychczas sądziliśmy, że prawda obroni się sama. Tak niestety nie jest. W Polsce powstały obrazy, które szkalują naszą ojczyznę na przykład „Ida” lub „Pokłosie”. My musimy szanować swoją historię – zaznaczył.

– Dobrze, że mamy młode pokolenie już z innym poglądem na świat. Ja pokładam w nich wszelkie nadzieję – powiedział poseł Gryglas.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze