Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas: Jakie są najważniejsze wyzwania polskiej energetyki?

AS 15:48 30 stycznia 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktor Marleny Nowakowskiej w programie Telewizji Republika "Republika po południu" był wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas. - Musimy stawiać na nowe paliwa, na energię odnawialną. Jest kilka obszarów rewolucyjnych. Jestem zwolennikiem mocnej energetyki wiatrowej - powiedział w programie.

– Jakie są najważniejsze wyzwania, które stoją przed polską energetyką? - zapytała redaktor Marlena Nowakowska.

– Musimy stawiać na nowe paliwa, na energię odnawialną. Jest kilka obszarów rewolucyjnych. Jestem zwolennikiem mocnej energetyki wiatrowej - mówił Zbigniew Gryglas.

 – Chcemy na naszym morzu około tysiąca wiatraków, ale chcę państwa uspokoić, że na naszych polskich, pięknych plażach nie będziemy widzieć tych wiatraków. One są oddalone bardzo wgłąb. Wszystko jest bardzo dobrze zaplanowane - tłumaczył polityk.

– Będziemy lokalizować te wiatraki tak, żeby nie przeszkadzały ani plażowiczom, ani rybakom, ani naszym dzielnym marynarzom, którzy ćwiczą na morzu. Badamy też tory lotu ptaków, żeby zachować tutaj wszelką ostrożność - kontynuował.

– Nie chcemy popełniać błędów naszych poprzedników. W niektórych miejscach te źródła energii wytwarzanej wiatrakiem są zbyt blisko ludzkich siedzib, miast wsi i one bardzo nam przeszkadzają - powiedział wiceminister. 

– Drugi taki obszar, w który chcemy bardzo mocno inwestować to są instalacje na dachach naszych domów paneli słonecznych - zaznaczył Zbigniew Gryglas.

– Ten program okazał się ogromnym sukcesem. Zainteresowanie jest bardzo duże - dodał.

– Zawsze trzeba zaczynać od siebie, na moim dachu także za parę tygodni pojawi się taka instalacja, więc będę mógł przekonywać państwa już tak bardzo osobiście, bo według naszych obliczeń, jest to dzisiaj bardzo opłacalne i dokładamy swoją własną cegiełkę, żeby powietrze w Polsce było czystsze, żebyśmy dbali o przyszłość naszych dzieci, wnuki - powiedział rozmówca Marleny Nowakowskiej. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze