Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Groźny wirus na Facebooku! Twoje dane mogą paść łupem hakerów!

MD 15:35 21 listopada 2016
Telewizja Republika
Nowy, groźny wirus pojawił się na najpopularniejszym portalu społecznościowym niedawno. Jedno kliknięcie może sprawić, że Twoje dane zostaną wykradzione!

O niebezpiecznym wirusie informuje portal Niebezpiecznik.pl. Jedno niewłaściwe kliknięcie może sprawić, że na komputerze zostanie zainstalowane oprogramowanie, za pomocą którego wykradane będą dane.

Wirus działa w ten sposób, że w oknie czatu na Facebooku otrzymasz wiadomość w formie pliku, który podszywa się pod plik ze zdjęciem. Jego postać to najczęściej: photo_XXXX.svg, gdzie X oznacza cyfrę. Nie jest to jednak zdjęcie, a złośliwy plik.

Po kliknięciu pseudo-zdjęcia zostaniemy przekierowani na stronę internetową podszywającą się pod stronę serwisu YouTube. Wyświetlona zostanie informacja, że do obejrzenia filmu potrzebny jest kodek, który trzeba zainstalować. Pobierając go i instalując, tak naprawdę instalujemy złośliwy dodatek do przeglądarki internetowej.

Dzięki temu dodatkowi hakerzy zyskują pełne uprawnienia do wszystkich otwieranych w tej przeglądarce stron, mogą wykradać dane z zainfekowanego komputera, jak również dalej rozsyłać wirusa z kont ofiary hakerskiego ataku.

Zalecane jest nieklikanie w przesłany plik o nazwie podanej w artykule, jak równiez niepobieranie kodeka proponowanego przez fałszywą stronę YouTube.

Źródło: niebezpiecznik.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze