Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Grodzkigate: ​Apel przeciw zastraszaniu prof. Popieli

AS 7:31 30 grudnia 2019
Tomasz Grodzki / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
„Wszczynanie postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Agnieszki Popieli może być interpretowane jako naruszanie prawa do swobodnych wypowiedzi” – napisali w obronie prof. Popieli w liście otwartym do władz Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak i red. Bronisław Wildstein. Władze Uniwersytetu Szczecińskiego wszczęły postępowanie przeciwko prof. Agnieszce Popieli, mimo że prowadzone jest śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu kierowanym przez prof. Tomasza Grodzkiego.

Sprawa jest o tyle zaskakująca, że prof. Tomasz Grodzki, któremu prof. Agnieszka Popiela zarzuciła przyjęcie 500 dol. za operację swojej mamy, dotychczas nie wystąpił na drogę prawną przeciwko prof. Popieli.

 Mimo tego rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Edward Włodarczyk złożył wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko prof. Agnieszce Popieli. Postępowanie dyscyplinarne wszczął rzecznik dyscyplinarny prof. Piotr Łaski. Powód? Wpis na Facebooku dotyczący przyjęcia 500 dol. przez prof. Tomasza Grodzkiego za przeprowadzenie operacji.

Władze szczecińskiej uczelni zrobiły to, mimo że sprawą korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo zajmuje się Prokuratura Regionalna. Zeznania w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez prof. Tomasza Grodzkiego prof. Agnieszka Popiela złożyła już funkcjonariuszom CBA, a także w prokuraturze
 
 
CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ "GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE" 
 
Autor: Tumasz Duklanowski

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze