Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Grecja wydala rosyjskich dyplomatów. "Działali wbrew bezpieczeństwu narodowemu Grecji"

am 10:12 11 lipca 2018
twitter.com
"Grecki rząd postanowił wydalić dwóch rosyjskich dyplomatów i zakazać wjazdu do Grecji dwóm kolejnym, oskarżając ich o włamanie do spraw wewnętrznych i nielegalnych działań przeciwko bezpieczeństwu narodowemu Grecji" – czytamy w dzisiejszym wydaniu greckiego dziennika "Kathimerini".

Grecki dziennik poinformował, że władze w Atenach wydalą dwóch rosyjskich dyplomatów. Zakaz wjazdu do kraju otrzymają dwoje kolejnych, w związku z działalnością niezgodną z ich statusem. Wśród nich jest sam ambasador rosyjski w Grecji, Wiktor Jakowlew.

Informacja wciąż oczekuje na oficjalne potwierdzenie ze strony rządu Grecji. Przedstawiciel MSZ w Atenach odmówił komentarza w sprawie. Rosyjska ambasada w Grecji także stroni od mediów.

Dziennik wyjaśnia, że takie działanie związane jest z próbą rosyjskich dyplomatów podważenia porozumienia Grecji z Macedonią ws. zmiany nazwy tego państwa. Dziennik podaje też, że rosyjscy dyplomaci usiłowali wydobyć informacje drogą przekupstwa greckich funkcjonariuszy państwowych.

Władze w Skopje zgodziły się na zmianę nazwy państwa na Macedonia Północna, w zamian za to, rząd w Atenach zobowiązał się do rezygnacji z blokowania jej integracji z Unią Europejską i NATO.

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze