Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Grecja w kryzysie. Przewodniczący KE nie przyjął telefonu od premiera Tsiprasa

po, zm 8:41 7 czerwca 2015
Alexis TsiprasTwitter
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem nie odebrał telefonu od premiera Grecji Alexisa Tsiprasa. Powodem są trudności w dojściu do porozumienia w kwestii spłaty greckiego długu. Unijni urzędnicy tracą powoli cierpliwość i zarzucają Grekom niewywiązywanie się z umów

Wielomiesięczne negocjacje pomiędzy przedstawicielami Unii Europejskiej, a rządem Grecji zaogniają się, a unijni urzędnicy tracą powoli cierpliwość, zarzucając rządowi w Atenach niewywiązywanie się z umów. Sygnały oburzenia postawą greckich polityków przedstawiciele UE prezentowali już wielokrotnie, jednak po raz pierwszy zrobiono to w aż tak wymowny sposób.

W sobotę kiedy premier Grecji zadzwonił do Komisji Europejskiej, jej przedstawiciel, Jean-Claude Juncker, po prostu odmówił rozmowy.

Grecja po raz kolejny stoi na skraju bankructwa. W piątek upłynął termin spłaty kolejnych 300 milionów euro, na co tego kraju absolutnie nie stać. Rząd zaczyna zatem szukać innych niż negocjacje z przedstawicielami UE możliwości wyjścia z kryzysu.

W zeszłym tygodniu minął również termin podpisania przez premiera Tsiprasa kolejnych zobowiązań wdrażania reform. Tsipras stanowczo odrzucił jednak propozycje złożone przez UE. W greckim parlamencie wyśmiał je mówiąc że Jean-Claude Juncker chyba żartował bo warunki które przedstawił są najzwyczajniej niepoważne.

Źródło: telewizjarepublika.pl, rp.pl, politico.eu

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze