Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„GPC”: TW „Games” donosił na dziennikarzy. Do dziś pracuje w gazecie

MD 9:33 27 grudnia 2016
Telewizja Republika
„Gazeta Polska Codziennie” przedstawia osobę Mirosława Kwiatkowskiego, wciąż współpracującego z „Kurierem Szczecińskim” dziennikarza, który w czasach komuny donosił na kolegów ze środowiska jako TW „Games”, a po 1989 r. zajął się atakowaniem opozycjonistów zaangażowanych w politykę.

Mirosław Kwiatkowski jest publicystą „Kuriera Szczecińskiego”, dość znaną postacią w dziennikarskim światku Szczecina. „GPC” ujawnia jednak niewygodne fakty z jego przeszłości, a także niechlubną działalność po 1989 r. Kwiatkowski został pozyskany przez SB w 1987 r. i zarejestrowany jako TW „Games”.

Z notatki służbowej oficera SB wynika, że „Games” został pozyskany pod kątem „zabezpieczenia środowiska dziennikarskiego oraz sportowego”. „Z dokonanych ustaleń wynika, że jego ambicją było i jest pozostanie dziennikarzem w pełnym wymiarze (…) Pozytywny stosunek do naszej służby bez uprzedzeń, właściwie ocenia jej znaczenie i rolę w społeczeństwie i funkcjonowaniu państwa” - czytamy w dalszej części notatki.

Już w trakcie rozmowy werbunkowej Kwiatkowski miał przekazać oficerowi SB pisemną informację o „nieetycznym zachowaniu się niektórych dziennikarzy”. Pełny etat, który był osobistą ambicją, Kwiatkowski otrzymał już po 1989 r. i zajął się w latach 90. atakowaniem i szkalowaniem działaczy opozycji antykomunistycznej, którzy zaczęli karierę polityczną lub samorządową.

- Jego teksty były tak obrzydliwe, ze jak dzisiaj przypomnę sobie to, to mi się niedobrze robi – mówił „Gazecie Polskiej Codziennie” Stanisław Możejko, były prezydent Świnoujścia. - Po 1989 r. Kwiatkowski atakował w zasadzie wyłącznie ludzi prawicy, którzy budowali struktury samorządowe albo próbowali sił w biznesie. Nigdy nie czytałam jego tekstu atakującego postkomunistów z SLD – mówiła Danuta Jeżowska-Kaczanowska, dziennikarka.

O szczegółach działalności Mirosława Kwiatkowskiego przeczytają Państwo w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze