Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

GPC: Platforma jednak chce zmienić 500+

7:14 26 lipca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Wciąż nie wiadomo, czy PO jest za programem Rodzina 500+ czy przeciw. Niedawno szef PO Grzegorz Schetyna mówił, że nic, co zostało dane, nie zostanie zabrane. Jednak główny ekonomista partii prof. Andrzej Rzońca uważa, że program wymaga zmian. – Wyborcy są kompletnie zdezorientowani. Platforma po raz kolejny pokazuje, że jest formacją niespójną i nieprzygotowaną do wyborów – ocenia zachowanie PO dla „Codziennej” poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Opinia publiczna jest już przyzwyczajona do zmiennych opinii na temat programu, które padają z ust polityków PO. Przedwczoraj funkcjonowanie programu 500+ w jego obecnym kształcie zakwestionował główny ekonomista Platformy Obywatelskiej prof. Andrzej Rzońca. Proponuje nowe kryteria przyznawania świadczenia.


W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” mówił, że „500+ nie powinno być z automatu wypłacane w tych rodzinach, w których porzuca się pracę. Taka polityka jest zgubna dla tych rodzin i głęboko niesprawiedliwa wobec pozostałych, które ciężko pracują na wydatki państwa”.

Rzońca przekonuje w wywiadzie, że rząd PiS stworzył coś, co jest opisywane jako „socjalne eldorado”. Według ekonomisty PO pod rządami Platformy „socjalne eldorado” ma się zmienić w „eldorado dla aktywnych”…

 

Czytaj więcej w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

 

Czytaj także:

"Skończy się tym, że nikt tych pieniędzy nie dostanie". Wicepremier o konsekwencjach powrotu PO do władzy

Źródło: Paweł Tunia / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze