Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„GPC” o Biedroniu: nowy Palikot na scenie politycznej

pmb 7:15 5 lutego 2019
Fotomag/Gazeta Polska
W niedzielę na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja nowego ugrupowania Wiosna, którego liderem jest Robert Biedroń. Głównymi kwestiami poruszonymi na konwencji była aborcja, związki homoseksualne i sprawa ograniczenia roli Kościoła w życiu publicznym.

Prof. Kazimierz Kik, politolog Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, w rozmowie z „Codzienną” ocenił, że partia Wiosna jest próbą przezwyciężenia dotychczasowego podziału na lewicę socjalną i lewicę światopoglądową. – Tu mamy do czynienia z inicjatywą podjętą przez przedstawicieli lewicy światopoglądowej, z jednoczesnym uwzględnieniem wielu postulatów socjalnych – ocenił.

Nowo powstałe ugrupowanie stanęło w mocnej kontrze do Platformy Obywatelskiej. Wszystko wskazuje na to, że celem Biedronia są właśnie wyborcy tej partii. – Główne straty rzeczywiście może ponieść Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Widać, że SLD próbuje się przykleić do ugrupowania liberalnego, czując oddech partii Biedronia – ocenił.

– Jeżeli Sojusz Lewicy Demokratycznej podejmie taką decyzję, będzie to wyraz kapitulacji i ostatecznego wchłonięcia SLD przez neoliberalny mainstream – powiedział prof. Kazimierz Kik. Ostatnie wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej pokazują, że oni sami obawiają się tego, że Robert Biedroń zabierze im kilka punktów procentowych.

Autor: Adrian Siwek

Więcej w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze