Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

GPC: Nieobecni nie mają racji

10:33 27 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Na Stadionie Narodowym, gdzie w piątek z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego zorganizowano okrągły stół ws. oświaty, nie zjawili się ani przedstawiciele opozycji parlamentarnej ani ZNP. – Przyszedł moment, kiedy trzeba ostudzić emocje, wyciszyć spory i razem usiąść do stołu – zaapelowała podczas obrad wicepremier Beata Szydło. Kolejne spotkania i rozmowy zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Piątkowe rozmowy rozpoczęły się w południe. Udział w nich wzięli m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Beata Szydło i Jarosław Gowin oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska.


Jako pierwszy głos zabrał szef polskiego rządu. – Rozmowa o polskiej szkole to jedna z najważniejszych rozmów, jakie musimy ze sobą, my, Polacy, przeprowadzić. […] Deklaruję, że drzwi na nasze spotkania pozostaną otwarte dla tych instytucji i osób, które teraz nie odpowiedziały na zaproszenie, a będą chciały się włączyć w merytoryczną dyskusję – zapewnił premier Morawiecki.

W podobnym tonie wypowiadała się Beata Szydło. – Musimy się zastanowić, w którym kierunku pójdziemy. Każda ze stron jest przy tym stole potrzebna, ponieważ o przyszłości oświaty, przyszłości polskiej szkoły nie sposób rozmawiać m.in. bez nauczycieli – mówiła wicepremier.

Przez następne godziny głos zabierało kilkadziesiąt osób. Każdy miał pięć minut, aby przedstawić swoje spostrzeżenia i uwagi na temat polskiej oświaty. Wśród mówców znaleźli się m.in.: nauczyciele, rodzice uczniów, a także przedstawiciele ­samorządów.

Na 30 kwietnia zaplanowane są pierwsze rozmowy...

 

Czytaj więcej w weekendowej "Codziennej".

Źródło: Jan Przemyłski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze