Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

GPC: Homomałżeństwa priorytetem Jaśkowiaka. Znowu wyciągają łapy po nasze dzieci!

7:14 26 listopada 2019
gpc / Telewizja Republika
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak stwierdził wczoraj w RMF FM, że gdyby to zależało od niego, małżeństwa jednopłciowe byłyby w Polsce legalne. „Należy zapewnić osobom, które pozostają w związkach homoseksualnych, takie prawa, jakie są w małżeństwie” – stwierdził. – To jest taktyka Pawła Rabieja. Najpierw wprowadzenie związków partnerskich, następnie zrównanie ich z małżeństwem, a na końcu adopcja dzieci. To jest niszczące i na to nigdy nie będzie zgody Zjednoczonej Prawicy – mówi w rozmowie z dziennikarką „Codziennej” Merleną Nowakowską, poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Jacek Jaśkowiak był gościem w programie RMF FM. Prowadzący audycję Robert Mazurek zapytał, czy prezydent Poznania i kandydat w prawyborach PO jest zwolennikiem legalizacji małżeństw jednopłciowych. Na początku Jaśkowiak nie chciał odpowiedzieć wprost. „To jest kwestia dyskusji. Natomiast na pewno należy zapewnić osobom, które pozostają w związkach homoseksualnych, takie prawa, jakie są w małżeństwie” – kluczył.


Prowadzący ponownie zapytał, czy małżeństwa jednopłciowe byłyby w Polsce legalne, gdyby to zależało od Jaśkowiaka. Wtedy prezydent Poznania odpowiedział jednoznacznie: – Tak.

– Prezydent Jaśkowiak już od dłuższego czasu jest propagatorem środowisk LGBT, więc ta wypowiedź mnie zupełnie nie szokuje. Ja oczywiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek przywilejów dla tego środowiska. To nie jest równouprawnienie, jak próbują to forsować lewicowi politycy, ponieważ syn mieszkający z matką nie ma z tego tytułu żadnych ulg, jak wspólne rozliczanie się z podatków – mówi „Codziennej” Rzymkowski.

Jego zdaniem jest to niezgodne z art. 18 konstytucji. – To jest taktyka Pawła Rabieja. Najpierw wprowadzenie związków partnerskich, następnie zrównanie ich z małżeństwem, a na końcu adopcja dzieci. To jest niszczące i na to nigdy nie będzie zgody Zjednoczonej Prawicy – podkreśla.

To nie pierwsza jasna deklaracja w tej kwestii polityków Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy wypowiedź Pawła Rabieja, wiceprezydenta Warszawy, który otwarcie powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”, że forsowanie wprowadzenia związków partnerskich jest jedynie elementem większego planu. Jego kulminacją ma być legalizacja adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Obserwując działania władz Warszawy i fakt podpisania przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego karty LGBT+, trudno nie odnieść wrażenia, że pierwszy etap opisywanego przez Rabieja planu jest właśnie realizowany na naszych oczach.

– Wypowiedź prezydenta Jaśkowiaka to cynizm polityczny. On walczy w prawyborach i chce pokazać, że przez ideologiczne projekty jest w stanie przyciągnąć duży elektorat. To się tyczy głównie Warszawy, w której wprowadzono deklarację LGBT, która co do zasady nie zakłada legalności małżeństw homoseksualnych i możliwości adopcji dzieci przez nie, ale temu to służy. Na to zgody nie ma! Mam nadzieję, że nowa przewodnicząca sejmowej komisji społecznej pani Magdalena Biejat powstrzyma się od tego typu ruchów. Jarosław Kaczyński zapowiedział również, że ta sprawa zostanie rozwiązana i na to czekamy, bo najważniejsze dla wyborców PiS są stabilizacja i bezpieczeństwo dla podstawy konstytucyjnej, czyli rodziny składającej się z kobiety i mężczyzny – stwierdza w rozmowie z „Codzienną” Olga Semeniuk, warszawska radna PiS. Zaznacza, że trzeba dać odpór skandalicznej polityce, którą prowadzi prezydent Trzaskowski w Warszawie.

Czytaj więcej w najnowszej "GPC".

 

Czytaj także:

Anna Maria Siarkowska: pan Jaśkowiak dołącza do chóru lewicy, która chce odebrać dzieciom prawo do posiadania taty i mamy

Źródło: Marlena Nowakowska / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze