Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin zna propozycje zmian ordynacji wyborczej

pmb 21:02 17 października 2017
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Wicepremier Jarosław Gowin, który był dzisiaj gościem programu "Fakty po faktach" powiedział, że zna propozycje zmian ordynacji wyborczej, ale ich nie ujawni.

– Znam propozycje, ale proszę wybaczyć, nie będę ich ujawniał. Część z tych propozycji jest w pełni zgodna z moimi poglądami i programem mojej partii. Podam przykład, uchylę rąbka tajemnicy. Dzisiaj jest tak, że można kandydować np. na burmistrza/prezydenta i równocześnie do sejmiku wojewódzkiego albo do rady powiatu. Ci burmistrzowie, którzy mają bardzo dużą popularność, zagwarantowaną reelekcję, startują na listach do sejmiku czy rady powiatu żeby ciągnąć te listę, potem zdobywają mandat radnego i rezygnują. To moim zdaniem nieuczciwe rozwiązanie – podkreślił wicepremier.

Gowin odniósł się również do protestu rezydentów, który jest ostatnio wiodącym tematem:

– Plan podnoszenia minimalnych wynagrodzeń to kolejnych 17 mld w ciągu 5 lat. Być może da się nieco podwyższyć rzeczywiście żenujące niskie wynagrodzenia lekarzy rezydentów i pan minister Radziwiłł złożył taką rzetelną propozycję. Na pewno nie da się podwyższyć o tyle, o ile lekarze rezydenci żądają – powiedział wicepremier.

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze