Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin: Stawiamy na innowacje

dcz 9:25 26 lutego 2016
Jarosław Gowin FLICKR.COM/PIOTR DRABIK/CC BY 2.0
Jarosław Gowin był gościem Radiowej Jedynki. Zapowiedział, że rząd wkrótce ogłosi nowelę ustawy o innowacyjności, zawierającą ulgi podatkowe za inwestycje w badania i innowacje. Powiedział również, że nowa ustawa o szkolnictwie wyższym ma być wprowadzona za trzy lata.

Padło pytanie o przeciągające się prace nad ustawami ws. programu 500+ oraz podatku handlowego. Wicepremier stwierdził, że ma nadzieję na szybkie dopięcie tych reform. Zaznaczył jednak, że w długiej perspektywie priorytetem jest plan Morawieckiego.

– Oboje wiemy, że te sto dni to jest taka cezura umowna. Na pewno pracowaliśmy dużo intensywniej niż w poprzednich kadencjach. Wystarczy powiedzieć, że przez te sto dni przyjęliśmy trzy razy więcej ustaw niż rząd Donalda Tuska osiem lat temu – odpowiedział Gowin na pytanie o ocenę pierwszych 100 dni rządy Beaty Szydło. – Nie chodzi jednak o liczbę ustaw, bo skądinąd ja jestem zwolennikiem ograniczania liczby aktów prawnych. Trzeba się skoncentrować na tych ważnych ustawach i tych ważnych ustaw przez te sto dni nie zabrakło. Sześciolatki, zakaz odbierania dzieci rodzicom z powodu biedy, czy właśnie wspomniany plan premiera Morawieckiego to jedne z nich – dodał

Najważniejsze są innowacje

Minister nauki i szkolnictwa wyższego mówił o zachęcających do innowacyjności zmianach, które sam ogłosi – Nowelizacja ustawy o innowacyjności, zawierająca ulgi podatkowe, które będą zachęcać w tym także małe i średnie firmy, do inwestowania w obszarze badań i innowacji – powiedział.

Gowin mówił też o sprawach swojego resortu – Mam już konkretne propozycje ws. odbiurokratyzowania polskich uczelni, które są w trakcie konsultacji. W przygotowaniu jest nowy projekt rozporządzenia o Polskiej Komisji Akredytacyjnej, rozporządzenie o Krajowych Ramach Kwalifikacji – mówił minister. 

Źródło: polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze