Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin: Premier i politycy rządu zdezawuowali prezydenta Polski tuż przed wizytą w Berlinie

mk 20:39 25 sierpnia 2015
Paweł Piskorski, Jarosław Gowintelewizja republika
– Premier Kopacz zrobiła typową dla jej rządów pokazuchę, jednak ze szkodą dla polskiej racji stanu – mówił w programie „W punkt” Jarosław Gowin. Szef Polski Razem Zjednoczonej Prawicy podkreślał, że z powodu kampanii wyborczej premier i politycy rządu zdezawuowali prezydenta Polski tuż przed ważną wizytą w Berlinie.

– To normalne, bo toczy się gra wyborcza i to w tym kontekście należy to oceniać – stwierdził Paweł Piskorski, który odniósł się do dzisiejszych reakcji rządu na propozycję prezydenta Dudy ws. rozszerzenia rozmów o Ukrainie z włączeniem Polski.

– Gdybym miał doradzać jakiemukolwiek prezydentowi, jednak powstrzymałbym go przed mówieniem o rozszerzeniu rozmów. Jednak minister Schetyna sam używał podobnych słów kilka tygodni temu i mówił też o wyczerpaniu formuły normandzkiej. Duda nie powinien tego mówić, to niezręczność, ale też się nic złego nie wydarzy – wyjaśniał polityk.

Zdaniem Jarosława Gowina premier Kopacz zrobiła „typową dla jej rządów pokazuchę”. – Jednak ze szkodą dla polskiej racji stanu. Można różnie oceniać słowa prezydenta Dudy, jednak wpisują się one w dotychczasową linię polityki polskiego państwa – mówił szef Polski Razem Zjednoczonej Prawicy.

– Żałuję, że minister Schetyna nie skorzystał z okazji do milczenia. Dziś z łobuzerskim uśmiechem pouczał prezydenta, a tymczasem sam podobnych słów używał jakiś czas temu – przypomniał Gowin.

– Prezydent Duda, jak się wydawało, wpisał się w linię polityki polskiego państwa, tymczasem z powodu kampanii wyborczej premier i politycy rządu zdezawuowali prezydenta Polski tuż przed wizytą w Berlinie. De facto zajęli stanowisko rządu niemieckiego, nie polskiego – ocenił Gowin.


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze