Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin o Macierewiczu: Mogę się z nim w wielu sprawach różnić, ale to człowiek z piękną biografią

zm 7:57 5 listopada 2015
Telewizja Republika
– Z całą pewnością wojsko wymaga wyrazistego szefa, czy to będzie Jarosław Gowin czy Antoni Macierewicz, to będą to na różne sposoby szefowie wyraziści – mówił w poranku TVN24 Jarosław Gowin lider Polski Razem.

– Skład rządu wykluwa się w toku rozmów z kandydatami – mówił na początku rozmowy z Bogdanem Rymanowskim Jarosław Gowin. Komentując udział koalicjantów PiS w rządzie, polityk podkreślił też "że nie jest rządu PiS, to rząd Zjednoczonej Prawicy". – Zdziwiłbym się, gdyby miejsc w rządzie nie otrzymał nikt z Solidarnej Polski – dodał polityk.

Jak tłumaczył Gowin, do momentu ogłoszenia nazwisk nowych ministrów, polityk potwierdził informację, że skład nowego rządu poznamy prawdopodobnie w piątek, wszystkie decyzje są zawieszone. Na początku rozmowy zastrzegł też, że nie zamierza ujawniać żadnych informacji dotyczących kandydatów na stanowiska w rządzie.

– Dostałem propozycje (zostania szefem MON - red.) i nigdy nie została ona cofnięta, ale dostałem też inne propozycje – mówił Gowin odnosząc się do doniesień medialnych mówiących o wycofaniu jego kandydatury na ministra obrony narodowej.

Lider Polski Razem skomentował też ewentualną kandydaturę polityka PiS Antoniego Macierewicza na to stanowisko. – Mogę się z nim w wielu sprawach różnić, i różnię się, ale to człowiek z piękną biografią, szalenie odważny (...) likwidował WSI z pełną świadomością, że ryzykuje życie – mówił o Macierewiczu Gowin. – Z całą pewnością wojsko wymaga wyrazistego szefa, czy to będzie Jarosław Gowin czy Antoni Macierewicz, to będą to na różne sposoby szefowie wyraziści – dodał.

Gowin podkreślił też, że możliwe jest, że na przyszłotygodniowy szczyt europejski ws. uchodźców pojedzie już nowa premier Beata Szydło, a nie ustępująca ze stanowiska Ewa Kopacz. – Jeśli 10 listopada będzie inauguracyjne posiedzenie, to jest szansa, że 11 odbędzie się zaprzysiężenie i 12 listopada Beata Szydło będzie już reprezentowała nas na spotkaniu – mówił polityk, dodając, że decyzja wciąż zależy od prezydenta, który musi wyznaczyć daty tych wydarzeń.

Źródło: TVN24, 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze