Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin: Możliwe, że już niedługo sklepy meblowe będą znów będą dostępne dla klientów

IK 10:48 9 listopada 2020
Możliwe, że już niedługo sklepy meblowe będą znów będą dostępne dla klientów wikipedia.org
- Wkrótce, być może jeszcze w tym tygodniu, możliwe będzie otwarcie sklepów meblowych - powiedział wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał również, że w poniedziałek będzie rozmawiał w tej sprawie z przedstawicielami branży.

- Będę miał w poniedziałek telekonferencję z tą branżą, jeżeli uda nam się wypracować odpowiednie rozwiązania sanitarne, a równocześnie unikniemy generalnego lockdownu, to być może już wkrótce sklepy meblowe będą dostępne dla klientów - powiedział w programie Tłit WP Gowin.

- Po telekonferencji przedstawię pozostałym ministrom wnioski, jakie z niej płyną i wtedy zapadnie decyzja. Jeżeli te sklepy mają być otwarte, to powinno się to dokonać jeszcze w tym tygodniu - dodał.

Resort zdrowia

Gowin podkreślił, że resort rozwoju nie chciał zamykania sklepów meblowych, jednak przeważyło stanowisko resortu zdrowia.

 - My proponowaliśmy ministerstwu rozwoju, aby sklepy meblowe były dostępne, ministerstwo zdrowia uważało, że one stwarzają spore zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. Przeważyło zdanie ministerstwa zdrowia - powiedział wicepremier.

 W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie nowych obostrzeń. Od soboty obowiązują m.in. ograniczenia w galeriach handlowych. Zamknięte zostały także sklepy meblowe. 

Źródło: Tłit WP/dk

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze