Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin: Liczę na to, że w tej kadencji wyłoni się jednak większość konstytucyjna

zm 20:18 13 listopada 2015
Telewizja Republika
– Naturalnym partnerem jest Paweł Kukiz, ale musimy szukać kolejnych partnerów do tego, żeby wreszcie podjąć dzieło naprawy polskiego państwa też od strony ustrojowej – mówił w rozmowie z dziennikarką TVN24 Jarosław Gowin.
Na początku programu przyszły minister edukacji i szkolnictwa wyższego przyznał, że na przyszłe kilka tygodni zniknie z przestrzeni publicznej, aby przygotować się do pełnienia nowej funkcji. – Żegnam państwa serdecznie na te kilka tygodni, spotkamy się wtedy, gdy będę mógł przedstawić gotowy program działań mojego resortu. Będę wtedy do dyspozycji pani redaktor – mówił Gowin w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską.
 
W dalszej części programu polityk mówił m.in. o pozycji Andrzeja Dudy w kontekście wygrania przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów, komentując, że prezydent nie będzie "notariuszem, który będzie podpisywał wszystkie ustawy PiS". – Już dzisiaj prezydent mówił o tym, że nawet z premier Szydło może być i zapewne będzie w sporze, ale w sporze o to, jak najskuteczniej reformować polskie państwo – mówił polityk.
 
Jak dodał "Jarosław Kaczyński nigdy nie był prezydentem, Andrzej Duda jest prezydentem i jest też politycznym uczniem prezesa PiS". – Dla mnie to było ujmujące – dodał.

Gowin podkreślił też, że zdaje sobie sprawę, że polski system wymaga pewnych poprawek i ma nadzieję, że "w tej kadencji wyłoni się jednak większość konstytucyjna", która pozwoli na wprowadzenie niezbędnych zmian. – Naturalnym partnerem jest Paweł Kukiz, ale musimy szukać kolejnych partnerów do tego, żeby wreszcie podjąć dzieło naprawy polskiego państwa też od strony ustrojowej, aby było jasne w czyich rękach jest ster władzy wykonawczej - podkreślał polityk.

Źródło: Telewizja Republika, TVN24, 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze