Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gosiewska: Za ponowne ekshumacje odpowiada Tusk i mam nadzieję, że odpowie za to też prawnie

EmaPob 8:05 16 maja 2017
Małgorzata GosiewskaTelewizja Republika
– Słyszymy do polityków PO, że to polityczna decyzja - mówiła o wezwaniu Donalda Tuska na kolejne przesłuchanie Małgorzata Gosiewska. - Jak można Króla Europy wzywać na przesłuchanie? Słyszymy, że jest to straszna rzecz polityczna. Jaka polityczna skoro był premierem? I ponosi wszelką odpowiedzialność za decyzje podejmowane w tym okresie - stwierdziła Gosiewska.

Gościem programu "Prosto w Oczy" była Małgorzata Gosiewska, poseł PiS.

–  Jeśli wszyscy słyszymy, co znajduje się trumnach - 2 głowy, kilka nóg - mówiła Małgorzata Gosiewska. - Nawet ciężko o tym mówić, kiedy rodziny muszą przeżywać kolejne pochówki. O tym zupełnie zapomnieliśmy, jak to po tragedii smoleńskiej dojeżdżały jeszcze fragmenty ciał. Rodziny dowiadywały się, że np. ręka dojechała i musiały decydować, czy ma być spopielona, czy w całości chowana w grobie.

"Sprawy, które toczą się w Polsce dotyczą wcześniejszej działalności Tuska jako premiera rządu, więc nie obejmuje go immunitet"

– Mówi się o tym, że to my robimy politykę i wykorzystujemy tę sytuację do uprawiania polityki i paskudni prokuratorzy narażają rodziny na ekshumacje. Za to odpowiada Tusk i mam nadzieję, że za to odpowie prawnie - podkreśliła Gosiewska. 

– Mieliśmy już w tej sprawie wypowiedzi ekspertów mówiące o tym, że immunitet przysługuje w kwestiach jego pracy obecnej - mówiła na temat możliwości użycia przez Tuska immunitetu Gosiewska. - Sprawy, które toczą się w Polsce dotyczą jego wcześniejszej działalności jako premiera rządu, więc nie obejmuje go immunitet - podkreśliła Małgorzata Gosiewska. 

"Obywatele RP to są ludzie, którzy też protestują w związku ze zmniejszaniem emerytur ubeckich"

– Obywatele RP to są ludzie, którzy też protestują w związku ze zmniejszaniem emerytur ubeckich i w wielu innych kwestiach, które są dalekie od postaw patriotycznych - mówiła poseł PiS. - Nie ma sensu tymi ludźmi się zajmować - podkreśliła Gosiewska.

– To jest wreszcie konkretne działanie, które pokazuje, że Ukraina idzie w dobrym kierunku - mówiła o ruchu bezwizowym dla Ukraińców Małgorzata Gosiewska. - Nie wystarczy tylko krytykować, ale za konkretne działania trzeba nagradzać. Niewielka grupa Ukraińców posiada paszporty, które kwalifikują do ruchu bezwizowego, jednak jest to ważny krok. Dobrze, że to się stało - powiedziała poseł PiS. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze