Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gorąco to mało powiedziane! ZOBACZ wtorkową prognozę

am 10:52 27 sierpnia 2019
pixabay.com
„Dziś w 14 województwach spodziewajmy się upalnej pogody. Alerty nie obowiązują tylko w Podlaskiem i Lubelskiem. W zachodniej Polsce termometry mogą wskazywać nawet 33 stopnie C” – podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Upały wystąpią przede wszystkim na zachodzie i w centrum kraju.

„Temperatury przekraczającej 30 stopni należy spodziewać się w Pomorskiem, Zachodniopomorskiem, Lubuskiem, Kujawsko-Pomorskiem, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku (z wyłączeniem południowych powiatów), w Łódzkiem, Opolskiem, na Śląsku, w Świętokrzyskiem i w Małopolsce. Tam obowiązują alerty drugiego stopnia (w trzystopniowej, rosnącej skali)” – wynika z prognoz IMGW.

W większości mazowieckich powiatów oraz na zachodzie Warmii i Mazur obowiązują alerty pierwszego stopnia.

„W upały powinno się ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy” – zaleca IMGW.

Nie pozostawiajmy w zamkniętych samochodach dzieci czy zwierząt. Po zaobserwowaniu objawów przegrzania organizmu, tj. przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, m.in. dzwoniąc pod numery alarmowe 112 lub 999. W razie dostrzeżenia pozostawionego w zamkniętym aucie dziecka lub zwierzęcia, każdy ma prawo wybić szybę.

Źródło: IMGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze